Haberler

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI

14-15 EKİM 2021 SAAT 10 DA TÜM VELİLERİMİZ DAVETLİDİR. 

Devamı

ANA SINIFI ÖĞRENCİ KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı anasınıfı öğrenci kayıtlarımız başlamıştır. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için mesai saatleri içerinde okul idaresi ile görüşebilirsiniz.

Devamı

''TELAFİDE BEN DE VARIM''

''TELAFİDE BEN DE VARIM'' 5 Temmuz tarihinde başlayacak olan ''Telafide Ben de Varım'' Programı kapsamında okulumuzda planlanan etkinlikler için başvurularımız başlamıştır. Başvuru formları ve detaylar için https://telafidebendevarim.meb.gov.tr/ adresini inceleyiniz. Eğitim başvuruları dilekçe ile okula yapılcak olup her eğitim için ayrı başvuru yapılacaktır.   EĞİTİMLERİMİZ VE ETKİNLİKLERİMİZ ŞU ŞEKİLDEDİR: -Robotik Kodlama -Satranç Eğitimi -Zeka Oyunları -Hayvan Bakımı -Temassız Çocuk Oyunları NOT:Velilerimiz için ise ''Temizlik ve Hijyen'' konulu eğitimiz vardır.  

Devamı

KARNE GÜNÜ

Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim derken alışılagelmişin dışında bir sene daha bitti. Bütün sene sabırla ekranlardan saatlerce ders dinleyen öğrencilerimize, arka planda canla başla evladına yardım eden velilerimize, uzakları yakın eden okulu evine taşıyan öğretmenlerimize iyi tatiller dileriz. Eylül ayında okullarımızda, sınıflarımızda tekrar bir araya gelmek dileği ile...

Devamı

4. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN MEZUNİYETİ

2020-2021  Eğitim-Öğretim Yılı 4-A ve 4-B sınıfları öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadılar. İlkokuldan mezun olan öğrencilerimiz ortaokula geçiş yapmanın gururunu ve heyecanını yaşadılar. Mezun olan öğrencilerimize başarılar diler, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı Öğrencilerimizin Mezuniyet Heyecanı

Anasınıfı öğrencilerimiz mezuniyet sevinci yaşadılar. 2020-2021 eğitim-öğretim yılını verimli bir şekilde  tamamlayan öğrencilerimiz cübbe giyip, kep takarak ilk mezuniyetlerini yaşadılar. Önümüzdeki yıl birinci sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatlarında başarılar dileriz.

Devamı

Öğrencilerimizin At Çiftliği Gezisi

Okulumuz Anasınıfı A, B ve C şubeleri velileri ile birlikte at çiftliğine gezi düzenlediler. Düzenlenen gezi ile öğrencilerimiz atların yaşam alanlarını yakından gözlemleme imkanı buldular. Öğretmenlerinin öncülüğünde Mustang Range At Çiftliğine yapılan gezide öğrencilerimiz ata binme deneyimi de yaşadılar. 29 Haziran tarihli etkinliği, burada yapılan piknik ile sonlandıran öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz keyifli bir gün geçirdiler.

Devamı

Öğrencilerimizin 19 Mayıs Çalışmaları

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Bu nedenle de "gençlik" kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. O'nun şu sözü çok anlamlıdır:"Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir." Atatürk'ün gençliğe armağan ettiği ve "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanan 19 Mayıs tarihinin önemini daha iyi anlayabilmek için Atatürk'ün 16-19 Mayıs 1919 tarihleri arasında gerçekleştirdiği İstanbul-Samsun yolculuğunu bir kez daha hatırlamamız gerekir.   Okulumuz öğrencileri de bu bilinç doğrultusunda 19 Mayıs konulu çalışmalar yaptıar.

Devamı

''Doğaya Ses Dünnyaya Nefes'' eTwinning Projesi

Okulumuz 4-A sınıfı öğrencileri öğretmenleri Nilgün TUNCEL rehberliğinde ''Doğaya Ses Dünnyaya Nefes'' eTwinning Projesi kapsamında faaliyetlerini sürdürmektedirler. Proje ile çevreyi tanıyan ve doğa için faydalı öneri ve çözümler geliştirilebilecek uygulamaların olduğu bir etkinlikler bütünü hedeflenmektedir. Esas olarak bireysel ve grup çalışmalarıyla farkındalık oluşturmayı amaçlanan projenin genel amaçları şunlardır. -Çevre bilinci yüksek ve çevresel sorunlara çözüm üretebilen kabiliyetli bireyler yetiştirmek.-Geri dönüşüm uygulamalarına gündelik hayatta sürekli olarak yer vermek.-Öğrencilerin kalkınma, sürdürülebilirlik gibi kavramların farkına varmalarını ve yaşantılarında uygulamalarını sağlamak.-Doğa dostu diğer canlıların da yaşam haklarına saygılı bireyler yetiştirmek.-Doğal kaynakların insanlığın olduğu kadar, diğer tüm canlıların da ortak kullanımına sunulmuş olduğunu kavrama ve tasarruflu kullanımı konusunda bilinçlendirmek.-Atık maddelerin yeniden ekonomiye kazandırılması yoluyla kalkınmaya destek verilebileceğini göstermek.

Devamı

''Dünyamız Çöl Olmasın'' eTwinning Projesi

Okulumuz Anasınıfı-B sınıfı öğrencileri öğretmenleri Meral DEMİR tarafından yürütülen ''Dünyamız Çöl Olmasın'' eTwinning Projesi kapsamında etkinliklerini sürdürmektedirler. Projenin amacı şu şekildedir: Doğaya insanoğlu zarar vermekte örneğin ağaçlar kesilmekte bitki örtüsü zarar görmektedir. Bunun sonucunda çöl olma tehlikesi karşımıza çıkıyor.Bu proje doğaya karşı bilinçlenme amacı taşımaktadır.  Çocuklarımız proje kapsamında bitki ekimi, doğa sevgisi, ormanların, suyun ve doğanın önemini kavratıcı etkinlikler yaptılar.

Devamı

''Yaşam Zincirimiz Biyoçeşitlilik'' eTwinning Projesi

Okulumuz öğretmenlerinden Muazzez DOĞAN tarafından yürütülen 'Yaşam Zincirimiz Biyoçeşitlilik' eTwinning projesi ile Anasınıfı-A sınıfı öğrencileri projeye dair çalışmalarını sürdürmektedir. Biyoçeşitlilik, bir bölgede yaşayan canlıların türü ve sayısı olarak bilinmektedir. Ekosistemin sağlıklı bir şekilde devamının sağlanması çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilirliği ile mümkündür. Son yıllarda iklim değişikliği, kirlenme, kaynakların aşırı kullanılması, biyolojik çeşitliliği çok ciddi biçimde tahrip etmiş, bu durum insan yaşamını tehdit eder boyuta gelmiştir. Okul öncesi dönem itibariyle çocukların doğa ve çevre sorunlarına karşı olumlu tutum ve davranış geliştirmeleri, ekosistemi tanımaları ve doğanın ayrılmaz bir parçası olduklarını fark etmelerine yönelik etkinlikleri kapsamaktadır. Yaşamın devamı türlerin korunması ve sürdürülebilir kılınmasıyla mümkündür.  

Devamı

''ÖNCE YAYA'' ETKİNLİKLERİ

İçişleri Bakanlığının başlattığı 'Trafikte Yaya Önceliği' kampanyası kapsamında, yaya öncelikli trafik bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla anasınıfı öğrencilerimizle farkındalık etkinlikleri yaptık. Etkinlikler için öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

Okulumuz eTwinning Okul Etiketi Almıştır

Okul olarak, Avrupa'nın en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda yürüttüğümüz çalışmalar ile ''eTwinning School'' etiketi almaya hak kazandık. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz.  

Devamı

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl dönümünde başta Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Devamı

İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında İlçe İkinciliği

İstiklal Marş'mızın kabulünün 100. yılı kapsamında ilçemizde düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasında okulumuzu temsil eden 4/A sınıfından Ecrin YILDIRIM ilkokul kategorisinde ilçe ikincisi olmuştur. Öğrencimiz tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı