Haberler

GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI SEMİNERİ

Silivri Fatih İlkokulu velilerine güvenli internet kullanımı semineri verildi. Zoom üzerinden online olarak yapılan seminerde, öğretmenimiz Mustafa ÇOKAN internet kullanımını daha güvenli hale getirme konusunda velilerimizi bilgilendirdi.

Devamı

E TWİNNİNG ÖDÜL TÖRENİ

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü e-Twinning faaliyetleri kapsamında Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilen okullarımız, eTwinning farkındalığı oluşturan öğretmenlerimiz, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen törende onurlandırıldı. Şerife Baldöktü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin İpek Akşehirlioğlu ve Cem Akşehirlioğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Artar, şube müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Okulumuz STEMLE ÖĞRENİYORUM GELECEĞİMİ KODLUYORUM" projesi ile Avrupa Kalite Etiketi ve  Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi. Törene ödülünü  almak üzere  4-A Sınıf Öğretmeni Nilgün TUNCEL katılım sağlamıştır. Öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Devamı

SAYGI, SEVGİ ve ÖZLEMLE...

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü aramızdan ayrılışının 82. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Anma törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra sınıflarımızda yapılan etkinliklerle devam etti. Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte çelenkler ve panolar hazırladılar. Atatürk'ü Anma Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin asıl amacı Atatürk'ü daha iyi anlamak ve anlatmaktır.  ''Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.'' M.Kemal ATATÜRK

Devamı

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNİN KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Okulumuz anasınıfı öğrencileri 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle sınıflarında çeşitli etkinlikler yaptılar. Minikler sınıflarında Kızılay kuruluşu hakkında bilgiler edindiler. Bir afet sonrasında yaşananları drama yoluyla sergilediler. Yaralıları ve doktorları canlandıran öğrenciler kötü günlerde zorda kalanların en yakın dostu olan Kızılay'ı öğrendiler. Emeklerinden dolayı öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

ANASINIFI-B ŞUBESİNİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

Anasınıfı-B şubesi öğrencileri Cumhuriyet Bayramını sınıflarında yaptıkları etkinliklerle kutladılar. 

Devamı

1-B SINIFININ CUMHURİYET COŞKUSU

Devamı

4-A SINIFININ CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

Okulumuz 4-A Sınıfı öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için sınıfça CUMHURİYET'İN NASIL DOĞDUĞUNU anlattılar.

Devamı

Anasınıfımız ve 1.sınıflarımızla yüzyüze eğitime başladık

2020 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN 

Devamı

2020 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI AÇTIK

İSTİKLAL marşımızın  ardından ilk zilimizi çaldı

Devamı